wędkarski rok wyrażeń angielsko-języcznych
Pomimo występowania w lutym największych mrozów, w ciągu słonecznego dnia nad górskimi wodami możemy zobaczyć roje muchówek i innych owadów. Przy odrobinie szczęścia trafimy na żerowanie pstrągów zbierających ten drobiazg z powierzchni. To prawdziwy początek nowego sezonu.
1 lutego wschód słońca o 7.15, zachód o 16.23.

w tym czasie wybieramy się na: trocie i łososie
Nad wodą mniej spinningistów, ryby "opatrzyły" się wszelkiego rodzaju woblerów i "blach". Szansę na złowienie ryby mamy stosując tę samą metodę co w styczniu, duża mucha wolno i głęboko.

Za to wyraźnie ożywiają się: pstrągi.
W ciepłe, słoneczne dni na wszelkiego rodzaju wypłyceniach występuje rójka muchówek i pstrągi korzystają z okazji, żeby uzupełnić ubytki energetyczne, żerujac najczęściej na wypływających nimfach (pupach).
Zmieniają też miejsce pobytu, w styczniu spotykane obok lipieni w głębokich dołach o leniwym nurcie, teraz zajmują stanowiska na płytszej i szybszej wodzie z ukryciami. Nie pogardzą też większym kąskiem, np. streamerem wolno prowadzonym w pobliżu brzegu.

Natomiast:lipienie
pozostawiam w spokoju, bo niedługo odbędą tarło, a na pomorskich rzekach, przy braku zarybień to jedyna szansa na przetrwanie podstawowego stada.